Açık Veri Lisansı

 Bu portal altında yer alan tüm materyaller aksi belirtilmedikçe “CC BY 4.0 Uluslararası Lisansı” ile T.C. Tuzla Belediyesi tarafından lisanslanmıştır. Lisans detayları için;

 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.tr bağlantısını kullanabilirsiniz.

 Veriler atıf vermek kaydıyla ticari amaç da dahil olmak üzere kopyalanabilir, düzenlenebilir ve dağıtılabilir.

Şunları Yapmakta Özgürsünüz;

  • Verileri her ortam ve formatta kopyalamak, yayınlamak, paylaşmak, iletmek ve yeniden dağıtmak,
  • Verileri uyarlamak,
  • Verileri, ticari olarak veya ticari olmayan şekilde, diğer verilerle birleştirerek veya kendi ürününüze veya uygulamanıza ekleyerek kullanabilirsiniz.

Şunları Yapmalısınız;

  • Ürününüzde, çalışmanızda veya uygulamalarınızda kullanacağınız verilerin kaynaklarını bir atıf bildirimi vasıtasıyla referans göstermeli ve mümkünse bu lisansa bir bağlantı sağlamalısınız.
  • Bildirim sağlanamadığı takdirde “Atıf 4.0 Uluslararası (CC BY 4.0) kapsamında lisanslanan kamu sektörü bilgilerini içerir.“ ifadesini ekleyebilirsiniz.
  • Eğer çoklu veri sağlayıcı kaynağı kullanılması sebebiyle bu bildirimleri yapamıyorsanız, gerekli bildirimleri içeren kaynağa link koyabilirsiniz.

 Bu portalda yer alan verilerdeki hatalar ve eksiklikler sebebiyle veri sağlayıcılar ve lisans veren sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde kullanımdan kaynaklı herhangi bir kayıp veya ziyandan veri sağlayıcılar ve veri lisanslayan sorumlu değildir. Veri sağlayıcılar verinin sürekliliğini garanti etmez.